Na tropie Krasnali

By in , ,
1582
Na tropie Krasnali

Wrocław krasnalem stoi

Jedni szukają wirtualnych pokemonów, a inni szukają i podążają szlakiem krasnali…wrocławskich krasnali. Krasnale, to już wydarzenie artystyczne oraz zjawisko społeczne obejmujące swoim zasięgiem Wrocław jak i pobliskie gminy. Przez ostatnich parę lat stały się one jedną z ciekawszych atrakcji miasta jak i jego znakiem rozpoznawczym. We Wrocławiu mieszka już blisko 300 skrzatów i wciąż wprowadzają się nowe. Mieszkańcy miasta Ci duzi i Ci mali jak i turyści na tyle mocno zaprzyjaźnili się z krasnalami, że mają one nawet już swój własny festiwal.

Międzynarodowy Festiwal Krasnoludków

W 2018 roku święto krasnali zaplanowane jest na 7-9 września. Festiwal odbywać się będzie w Ogrodzie Staromiejskim przy Teatrze Lalek. Zaplanowana jest wielka parada krasnoludków, która będzie otwierała całe wydarzenie. Następnie zorganizowane będą: gry miejskie, konkurs plastyczny, Wielka Wioska Krasnoludków. Skrzaty przejmą też niektóre muzea we Wrocławiu i zaprosiły także na swoje święto Kabaret Hrabi. Tego nie można przeoczyć. Więcej szczegółów na: www.krasnale.pl

Mapa krasnali

http://krasnale.pl/mapa-poszukiwacza-krasnali/ tu znaleźć można wszystkie skrzaty oraz ich lokalizację na mapie.

Urząd rejestracji krasnali i ich twórcy:

Poniżej pomocne linki dla wszystkich tych, którzy zamarzą o własnym małym skrzacie 🙂

www.krasnale.pl/urzad-rejestracji-krasnali

www.krasnale.pl/wszystko-o-krasnoludkach/tworcy-krasnali-wroclawskich

Przybywajcie zatem do Wrocławia i odkrywajcie tajemniczy świat małych krasnali, które ukochały sobie to miasto z wzajemnością.

54321
(1 vote. Average 5 of 5)